Kleje akrylowe do etykiet – charakterystyka

Nalepki24.pl Promocje Nowości
Poprzedni
produkt
Kolejny
produkt

Kleje akrylowe do etykiet – charakterystyka

Są różne rodzaje etykiet oraz różne rodzaje klejów które służą za spoiwo etykiety z podłożem. Klej akrylowy to taki rodzaj kleju który jest bardzo wytrzymały termicznie na śwatło UV raz posiada doskonale właściwości chemiczne. Ze względu na swoją wytrzmałość jest on stosowany w logistyce i zapewnia o wiele sprawniejsze etykietowanie ręczne lub automatyzowane. Etykieta o warstwie klejącej na bazie kleju akrylowego idealnie sprawdzają się na gładkich powierzchniach.

Wydrukuj ofertę

Czym cechuje się klej akrylowy do etykietowania

Wspominaliśmy już o systematyce klejów wykorzystywanych jako spoiwo etykiety samoprzylepnej z podłożem. Pomimo jednak faktu, iż w branży kleje akrylowe nazywa się standardowymi, posiadają one szereg właściwości niedostępnych dla innych tworzyw. Należy na nie spojrzeć z dwóch punktów widzenia: wytrzymałości termicznej oraz właściwości adhezyjnych (przyczepności). Przewagę technologiczną nad klejami kauczukowymi, akryle mają w zakresie wytrzymałości na wysokie temperatury. To z kolei prowadzi to faktu, iż posiadają one doskonałe właściwości chemiczne oraz odporność na działanie promieni UV. Z punktu widzenia logistyki, znakomita adhezyjność klejów akrylowych zapewnia sprawniejsze etykietowanie ręczne lub automatyczne, dzięki czemu proces produkcyjny jest zoptymalizowany.

Etykiety samoprzylepne na kleju akrylowym sprawdzają się doskonale na opakowaniach i produktach o gładkich powierzchniach, niskim napięciu powierzchniowym oraz przy konieczności usunięcia naklejki samoprzylepnej. Do najchętniej stosowanych, czy też standardowych, klejów tego typu należą akryle wodnorozpuszczalne (ang. water based acrylic adhesive). Kleje akrylowe są doskonałym rozwiązaniem dla etykiet samoprzylepnych na folii PP czy PE. Możliwe jest również ich wykorzystanie przy opakowaniach produktów przeznaczonych do głębokiego mrożenia. Stosunkową nowością na rynku poligraficznym a zarazem żywnościowym są certyfikowane etykiety akrylowe, naklejane bezpośrednio na półprodukty zwierzęce (np. tusze w chłodniach).

Podczas procesu decyzyjnego oraz zasięgając wiedzy w źródłach branżowych, mogą napotkać Państwo na szereg terminologii, która z punktu widzenia drukarni, kieruje właśnie na kleje akrylowe. Oto przykłady:

   - akrylowy klej samoprzylepny
   - akrylowy klej typu pressure-sensitive
   - ciągliwy klej na bazie akrylu
   - klej akrylowy aktywowany dociskiem
   - akrylowy klej dociskowy
   - klej akrylowy odporny na ścieranie
   - akrylowa mieszanka klejąca
   - akrylowy klej przylepcowy


Wybór odpowiedniego spoiwa dla naszego projektu może więc okazać się trudny. Chętnie pomożemy Państwu w doborze odpowiedniej substancji klejącej do wymagań opakowania, etykiety  samoprzylepnej oraz zastosowania produktu lub maszyny.

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.