Nalepki24.pl Promocje Nowości

Jak przygotować projekt

W jakim formacie zapisać projekt?

Najlepszą jakość możemy uzyskać drukując z plików w następujących formatach:

*.cdr - pliki programu Corel Draw (najlepiej w wersji do X3), czcionki zamienione na krzywe

*.pdf, *.ai, *.eps - pliki różnych programów graficznych

Jeśli projekt zawiera przejścia tonalne lub zdjęcia to ich rozdzielczość nie powinna być mniejsza niż 300 dpi.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Jak zamienić czcionki na krzywe?

Prosimy o zamianę czcionek na krzywe przed wysłaniem projektu. W Corel Draw funkcją 'Zamień na krzywe' lub 'Ctrl+Q', a w programie Adobe Illustrator funkcją 'Create Outlines' lub 'Shift+Ctrl+O'. Projekty bez zamienionych czcionek na krzywe przeważnie nie nadają się do wydrukowania bez dodatkowej obróbki np. teksty wychodzą poza krawędź, brakuje polskich liter, zmienia się krój pisma.

Jak przygotować zdjęcia do druku?

Przed wstawieniem zdjęcia do projektu najlepiej nadać mu właściwy wymiar i rozdzielczość, a sposób zapisu kolorów (Color Mode) zmienić na CMYK. Dla kolorowej fotografii minimalna rozdzielczość wynosi 300 dpi, a czarno-białej lub zawierającej drobne teksty - 600 dpi.

Czy projekt jest gotowy do druku?

W przypadku trudności z przygotowaniem projektu do druku prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Sprawdzimy, czy w projekcie nie występują różnego rodzaju techniczne błędy, które mogłyby uniemożliwić jego poprawne wydrukowanie.

Przy większych nakładach wykonujemy wydruki próbne ponieważ, nie zawsze mamy możliwość wychwycić wszystkie błędy przeglądając projekt np. brak spłaszczenia transparentności w plikach PDF. Czasami bardzo trudno jest też ocenić jak zostaną odwzorowane kolory na wydruku.

Nie posiadam projektu, logo?

W przypadku wielu naszych produktów oferujemy wykonanie prostego projektu za niewielką opłatą lub nawet gratis. Ewentualny koszt przygotowania projektu wyceniamy indywidualnie. Prosimy o kontakt telefoniczny +48 22 831 16 15 lub e-mailowy: info@nalepki24.pl.