Drukowanie etykiet na roli

Nalepki24.pl Promocje Nowości
Poprzedni
produkt
Kolejny
produkt

Drukowanie etykiet na roli

Etykiety na roli znajdują zastosowanie przy masowym oznaczaniu produktów. Ze względu na umieszczenie ich na roli oznaczanie produktów jest o wiele wygodniejsze i cały proces przebiega znacznie sprawniej, również dzieki swojemu kształtowi jest łatwy do aplikowania w maszynie co automatyzuje proces.

Wydrukuj ofertę

Dlaczego etykiety na roli?

Dziś zajmujemy się dla Państwa zagadnieniem czysto praktycznym w zakresie poligrafii dla etykietowania. Naklejki samoprzylepne w większości drukarni przygotowuje się na różnych rodzajach wykrojników. Te odnoszą się do kształtu samej etykiety, standardowego (prostokąt, okrąg) jak i rozmaitych niestandardowych etykiet samoprzylepnych (zaokrąglone rogi, spłaszczone elipsy, nieregularne krawędzie). Za inny obszar „wykroju” uznajemy to jak etykiety zostaną przygotowane dla Klienta. W naszej drukarni dokładamy starań aby naklejki samoprzylepne zostały sporządzone według indywidualnego zamówienia. Kluczowe jest to, aby zamówiona partia etykiet była gotowa do użycia w momencie dostawy. Aby zoptymalizować proces logistyczny dla dużych partii towaru i czas etykietowania zalecamy etykiety na roli.

Etykiety na roli stosowane są dla masowego etykietowania produktów ze względu na łatwość rozwijania rolki. Umożliwia to ich precyzyjne użycie w etykieciarkach automatycznych i ręcznych, rozmaitych podajnikach i aplikatorach nalepek i naklejek. To szczególnie przydatne w kwestii nanoszenia na produkty kodów kreskowych. Przeciwieństwem użytkowym etykiet samoprzylepnych na roli są etykiety na arkuszach. Te zamawiane są z przeznaczeniem do ręcznego znaczenia małych partii towaru lub korespondencji.

Przygotowanie etykiet na rolkach

Etykiety na roli to, całkiem i po prostu, taśmy etykiet nawinięte na centralną szpulę. Rozwiązanie to nie tylko ułatwia etykietującemu zastosowanie naklejki. Szpula, która pozwala rolce się obracać, to ułatwienie w samym zadruku etykiety samoprzylepnej. Posiadamy maszyny drukujące, które wykonują etykiety właśnie w tym modelu. Eliminuje to czas potrzebny na proces zwijania taśmy z etykietami, co jest wysoce niepraktyczne. Centralną szpulę nazywa się w poligrafii gilzą i dostępne są one w rozmaitych szerokościach, co umożliwia zamówienie etykiet na rolce o zadruku w pojedynczym lub podwójnym rzędzie. Tego rodzaju produkt może być też docinany, konfekcjonowany w partiach, co jest szczególnie przydatne w przypadku np. oznaczeń akcyzowych.
 

Etykiety na roli – podsumowanie

- dostosowane do nanoszenia mechanicznego
- idealne do druku fleksograficznego i cyfrowego
- zastosowanie do kodów kreskowych
- sposób dystrybucji etykiet zapewniający optymalizację kosztów
- duża różnorodność rozmiarów pozwala na zastosowanie w wielu branżach
- większa szybkość nadruku w porównaniu do etykiet na arkuszu
- możliwe do wykorzystania w druku termicznym i termotransferowym


 

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.