Jak działa drukarnia fleksograficzna – Vademecum

Nalepki24.pl Promocje Nowości
Poprzedni
produkt
Kolejny
produkt

Jak działa drukarnia fleksograficzna – Vademecum

Z punktu widzenia systematyki, maszyna fleksograficzna to maszyna rotacyjna, wykonująca nadruk szybkoschnący za pomocą form drukowych (ang. printing plates; „płytki drukowe”). Elementy drukujące etykietę samoprzylepną są elastyczne oraz wypukłe. Z racji tego, iż wykorzystywane cylindry i walce rozciągają podłoże etykiety, w technologii flexo niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie informatyczne, które zapobiega zniekształceniu projektu wyjściowego.

Wydrukuj ofertę

Fleksografia i produkcja etykiet samoprzylepnych

Proces druku odbywa się poprzez nabranie farby przez walec farbowy, następnie wyżłobiony walec rastrowy, a kończy się na podłożu drukowym i walcu dociskowym utrwalającym wzór. Współczesne metody wykorzystują również fotonaświetlarki oraz technologię Computer to Plate, co przyśpiesza produkcję. Drukarnie fleksograficzne wykorzystują podłoże papierowe, aluminiowe, foliowe oraz laminaty.

Maszyny fleksograficzne operują farbami wodnymi, rozpuszczalnikowymi, fotoutwardzalnymi lub elektroutwardzalnymi. Świetnie radzą sobie z farbami niskoemigracyjnymi, co razem z pozostałymi cechami czyni druk flexo idealnym dla przemysłu opakowaniowego, w tym świeżej żywności. Z kolei branża spożywcza nie miałaby racji bytu bez samoprzylepnych etykiet, czyli właściwie zamykamy tutaj krąg komplementarnych procesów produkcyjnych.

Drukowanie etykiet samoprzylepnych

Innowacyjne zakłady produkcyjne w poligrafii, dbają o nieustanną modernizację swoich parków maszynowych. Szczególnie w ostatnich kilku latach, w dynamicznie rozwijającej się branży druku flexo, wręcz nie wypada nie oferować Klientom tego rodzaju rozwiązania. W połączeniu z faktem, iż rynek opakowań osiągnie estymowany poziom w roku 2020 kwantyliona dolarów amerykańskich – szybkość, efektywność i wydajność druku fleksograficznego jest nie do przecenienia. Etykiety samoprzylepne, jako branża powiązana, stały się niezbędnym elementem informacyjnym, marketingowym oraz generatorem impulsu zakupowego.

Fleksograficzne naklejki to również promocja marki, wysokiej jakości identyfikacja wizualna przedsiębiorstwa oraz swoisty znak jakości. Stąd duży nacisk na badania i rozwój, nałożony na drukarnie fleksograficzne. Warszawa, Pekin, Londyn, Toronto – bez względu na globalne zależności – to rynek o olbrzymim potencjale. Nowoczesny druk flexo pozwala na wysoki poziom spersonalizowania naklejek oraz wąską specjalizację w zakresie produkcji etykiet samoprzylepnych. Naturalnie możliwe są w tej technologii wszelkie ulepszenia materiałowe. Drukarnia flexo może wykonać w ten sposób zdjęcia, książki i prasę, a nawet odzież. Fleksografia jest idealnym rozwiązaniem dla dużych zamówień oraz długotrwałych serii wydruku. Są jej poświęcane międzynarodowe sympozja i targi, co tylko podkreśla rozwojowy charakter tej formy druku poligraficznego.

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.