Etykiety na folii - zalety

Nalepki24.pl Promocje Nowości
Poprzedni
produkt
Kolejny
produkt

Etykiety na folii - zalety

Każdy z rodzajów etykiet ma swoje zastosowanie, tak samo każdy z nich może być zadrukowany na różnych rodzajach materiałów. W zależności od potrzb etykiety - papierowe stosowane są w sytuacjach gdzie wiadome jest, że etykieta będzie obecna na opakowaniu przez krótki okres czasu, zaś na folii etykiety umieszczane są na opakowaniach gdy obecność etykiety ma być długotrwała.

Wydrukuj ofertę

Etykiety na papierze vs. etykiety na folii

Drukarnia naklejek samoprzylepnych to miejsce, w którym dla wielu klientów zapadają kluczowe decyzje dotyczące projektu ich naklejek samoprzylepnych. Oprócz grafiki, typu druku oraz rozmiarów etykiety marketingowej, ważną kwestią jest dobór podkładu – nośnika etykiety. Popularne i stosunkowo niedrogie etykiety papierowe sprawdzają się tam, gdzie nie jest wymagana długotrwała obecność oznaczenia na produkcie czy sprzęcie. W sposób oczywisty papier, nawet jeśli klient wybierze opcję błyszczącą czy metaliczną, jest narażony na szkodliwe warunki zewnętrzne: wilgoć, parę wodną, ścieranie, promienie UV, oleje i smary.

Etykiety na folii z kolei, czyli nasz dzisiejszy bohater, przewyższają naklejki na podkładzie papierowym pod wieloma względami. Podczas gdy etykieta samoprzylepna na papierze zwykle wytrzymuje ok. 4 lat, folia umożliwia przetrwanie nalepki nawet do 15 lat bez widocznych uszkodzeń. Są one odporne na większość warunków atmosferycznych oraz tarcie i substancje oleiste. Co bardzo istotne w procesie magazynowania, logistyki i transportu etykiety na folii trudno uszkodzić poprzez próbę rozerwania czy rozciągania. Przy zastosowaniu odpowiednio dobranego w drukarni etykiet samoprzylepnych farb i barwników, kolorystyka na tego rodzaju nalepkach jest dobre lub wysokie jakości i pozostaje odpornana działanie promieni słonecznych.

Foliowe naklejki samoprzylepne można pokrywać ochronnym laminatem lub warstwą lakieru utwardzanego UV, dzięki czemu są jeszcze bardziej odporne na ekspozycję zewnętrzną. Za tymi zaletami idzie cena partii drukowanych etykiet samoprzylepnych, jednak ta przewaga konkurencyjna i wytrzymałościowa daje znakomite efekty.

Zastosowanie etykiet foliowych

Korzystne dla producenta walory etykiet na foliach z tworzywa sztucznego można przypoządkować potrzebom etykietowania oraz podzielić na ogólne kategorie przedmiotowe:

Etykiety foliowe wg. technologii druku:

- druk fleksograficzny
- sitodruk
- druk cyfrowy
- druk termiczny
- termotransfer

Etykiety foliowe wg. materiału wyjściowego

folia polietylenowa (PE) wytrzymała na warunki atmosferyczne w tym tłuszcze oraz niskie temperatury (przemysł chłodniczy, mrożonki); właściwa do nieregularnych powierzchni docelowych.
folia polipropylenowa (PP) odporna na wodę i rozciąganie, niska perspiracja; właściwa do płaskich powierzchni nagrzewających się
folia aluminiowa: idealna do ekstremalnych warunków atmosferycznych, niechłonna, idealne odwzorowanie kolorów druku
folie metaliczne oraz złocone: do dekoracji, akcji marketingowych i zadań specjalnych
folie PCV znacznie bardziej wytrzymała od w/w na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne
folie winylowe sa najbardziej odporne na na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Do folii winylowych stosuje się najmocniejsze kleje.

Etykiety foliowe wg. branży

- branża chemiczna
- branża spożywcza
- automotive
- branża RTV i AGD
- branża security: etykiety gwarancyjne oraz plomby na sprzęcie elektronicznym
- branża kosmetyczna
- branża farmaceutyczna i medyczna
- naklejki dekoracyjne

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.