Technologia druku etykiet

Nalepki24.pl Promocje Nowości
Poprzedni
produkt
Kolejny
produkt

Technologia druku etykiet

Etykiety drukowane są na różnorodnych materiałach i wykorzystują medium łatwe do skonfigurowania, zależnie od potrzeb naszych Klientów. Wykonujemy etykiety na roli (również etykiety typu sandwich), naklejki i wlepki oraz biały nadruk na folii transparentnej (no-label-look).

Wydrukuj ofertę

Druk etykiet na papierze

Średnio ścieralny i mniej wytrzymały od folii, wykorzystywany w papiernictwie,
materiałach biurowych lub doraźnym oznakowaniu produktów

Druk etykiet na folii PP

Polipropylen jest wytrzymały na rozciąganie i zastosowania przemysłowe, nie przepuszcza wody
ani zapachów oraz wiernie odwzorowuje kolory wg projektu etykiety lub naklejki

Druk etykiet na folii PET

Poliestry są odporne na zmiany temperatury i próby tarcia, występują w różnych wersjach perforacji i nadają się do dalszej obróbki termotransferowej i termicznej

Druk etykiet na folii aluminiowej

Nichłonne, odporne na rozpuszczalniki i ekstremalne warunki atmosferyczne, może występować w wersji nieprzezroczystej

Druk etykiet na laminatach

Paleta materiałów laminatowych odpornych na promienie UV, idealna metoda dla druku fleksograficznego, najlepsze dla branży spożywczej i chemii gospodarczej

Papier etykiety samoprzylepnej

Podstawowy składnik każdej etykiety. W naszej drukarni etykiet nie ograniczamy się jednak tylko do tego nośnika. Oprócz tradycyjnego papierowego podkładu, etykieta samoprzylepna na roli może być drukowana na foliach PP, PE, PET, jak również na laminatach oraz w modelu etykiety sandwich.

Etykiety Samoprzylepne

Ilość dostępnych rodzajów papieru to temat na co najmniej doktorską rozprawę, na szczęście wieloletnie doświadczenie przekonało nas, iż najważniejsze dla sukcesu sprzedażowego, jest drukowanie etykiet na papierze najwyższej jakości. Dzięki zgromadzonej przez nas wiedzy o etykietowaniu – typ  i gramatura papieru są precyzyjnie dostosowane do wymagań naszych Klientów i budują naszą przewagę konkurencyjną.

Oferujemy:

 - papier matowy
 - papier półmatowy
 - papier błyszczący
 - papiery do produktów o specjalnym przeznaczeniu

Oprócz papieru, etykieta może być drukowana na foliach PP, PC oraz folii aluminiowej, jak również laminatach i etykietach typu sandwich.

Farba do etykiet

W naszej ofercie druku etykiet samoprzylepnych na roli znajdą Państwo pełną gamę farb o różnym przeznaczeniu i szerokim wyborze pigmentów.

Nasza technologia pozwala na produkcję etykiet w palecie sześciu kolorów + lakier UV, w tym możliwość poddruku jednym kolorem po stronie kleju. Umożliwia to wierne odzwierciedlenie projektu graficznego na etykiecie samoprzylepnej.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej farby i lakieru UV tworzymy bardzo trwałe etykiety i naklejki do użytku zewnętrznego, które odporne są na warunki atmosferyczne. Nie blakną pod wpływem ciepła, zimna, promieni słonecznych i nie absorbują wilgoci.

Kleje do etykiet

Klej to najbardziej istotna część etykiety samoprzylepnej, spoiwo dzięki któremu możemy poszerzyć gamę zastosowań naszych produktów oraz ich dopasowanie do różnych branży. W naszej ofercie dla etykiet i naklejek dostępne są m.in.:

 - kleje non-perm (łatwo usuwalne)
 - kleje wielokrotnego użytku
 - kleje permanentne
 - kleje na ekstremalne warunki
 - kleje standardowe

Dobór odpowiedniego kleju to nie lada wyzwanie technologiczne, które wymaga skrupulatnej oceny nośnika do zadruku, konkretnego przeznaczenia etykiety samoprzylepnej oraz powierzchni, do której ją docelowo przykleimy.

Kształt etykiety

Nasze etykiety mogą przybrać dowolny kształt, w zależności od potrzeb Klienta. Dzięki temu udogodnieniu technologicznemu, dostarczamy rozwiązań dla dużych partii oraz krótkich serii produktowych. W przypadku etykiet z niezbędnymi dla konsumenta informacjami, np. alergenami, idealnie dopasowana etykieta samoprzylepna to klucz do sukcesu marki.

    Oferujemy możliwość uzyskania dowolnych, nawet najbardziej fantazyjnych kształtów, dzięki nowoczesnym metodom wykrawania etykiet samoprzylepnych. Wybrany przez Państwa format etykiety nie wpływa na możliwość umieszczenia ich na wygodnej roli do etykietowania. Nasze rozwiązania to oszczędność dla Klientów i efekt końcowy pozwalający wyróżnić się w morzu produktów na rynku.

Przygotowanie etykiety

Czas realizacji zamówienia w drukarni naklejek samoprzylepnych obejmuje przetwarzanie gotowych plików graficznych i samo drukowanie. Dokładamy starań, aby dla każdego naszego klienta znaleźć optymalne cenowo rozwiązanie i efektywnie zrealizować budżet zamówienia. Nasze produkty są gotowe do użytku już w momencie dostawy i można je stosować bezpośrednio na czekające w magazynie partie produktów.

Umożliwiamy indywidualne skonfigurowanie:

    Konfekcjonowania  –  czyli nawijania etykiet na role, w różnych ilościach sztuk/rola lub wykładanych w stos.

    Sztancowania (z odebranym ażurem)  –  czyli wycięcia dowolnego kształtu etykiety samoprzylepnej i usunięcia z transportera odpadu.

    Perforowania  –  np. do etykiet gwarancyjnych, dzięki któremu etykieta ulega zniszczeniu przy próbie nieuprawnionego oderwania.

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.