Etykiety fluorescencyjne i hologramy

Nalepki24.pl Promocje Nowości
Poprzedni
produkt
Kolejny
produkt

Etykiety fluorescencyjne i hologramy

Etykieta z dodatkiem efektu specjalnego w postaci holograficznej lub fluorescencyjnej pozwala na wyróżnienie się z tłumu danego produktu i nadaje wyjątkowości, przez co dodaje to dodatkowej estetyki oznaczenia. Zazwyczaj etykiety tego rodzaju stosowane są ostrzegawczo, marketingowo, czy też gwarancyjnie i autentykacyjnie.

Wydrukuj ofertę

Efekty specjalne dla etykiet samoprzylepnych

W procesie projektowania samoprzylepnej naklejki może się okazać, iż nasz klient oczekuje czegoś więcej od drukarni etykiet. Wymagania mogą dotyczyć niestandardowego kształtu naklejki, jej wielkości czy estetyki. W tej ostatniej kwestii nowoczesna poligrafia dostarcza szerokiego wachlarza możliwości efektów dodatkowych do etykiet samoprzylepnych. To kwestie tekstury/faktury nalepki, błyszczącego lub matowego wykończenia, efektów odblaskowych, metalicznych itp. Tego rodzaju etykiety mogą być wykorzystywane do produktów w hurcie i detalu, jak również być zamawiane przez osoby indywidualne w celach dekoracyjnych. Dziś przyglądamy się dwu kategoriom etykiet wykraczających poza zwykły prostokąt ze składem produktu, nazwą, grafią czy logotypem firmy.

Etykiety fluorescencyjne

Odblaskowe, neonowe, świecące – wszystkie te określenia dotyczą naklejek samoprzylepnych, których poszycie odbija światło na zasadzie fluorescencji. Zazwyczaj są to nieduże etykiety owalne lub prostokątne, zbliżone formatem do wlepek samoprzylepnych. Najczęściej dostarczane są na rolkach, ale równie powszechne są etykiety na arkuszach. Druk takich etykiet odbywa się zazwyczaj na papierze, niekiedy z satynowym finiszem i może być przeprowadzony na różnych maszynach poligraficznych. W przypadku skomplikowanej specyfikacji projektu, drukarnie etykiet samoprzylepnych mogą wykorzystać specjalne farby fluorescencyjne. W standardzie rynkowym przyjęto, że tego typu naklejki odblaskowe oferowane są w czterech podstawowych „neonowych” kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym i zielonym. Wielu producentów uwzględnia również neonowy róż. Stosuje się do nich kleje trwałe lub semi-trwałe, standardowe w połączeniu z akrylem.

Zastosowanie etykiet fluorescencyjnych:

oznaczenia ostrzegawcze na produkcie
oznaczenia ostrzegawcze w miejscach publicznych
nalepka promocyjna lub marketingowa
systemy przechowywania i oznakowania dokumentacji
informacja o sposobie transportu w logistyce
dekoracja przedmiotów i pomieszczeń

Etykiety hologramowe

Kolejną interesującą pozycją w ofercie specjalistycznych etykiet samoprzylepnych są naklejki z efektem hologramu. Nie jest to bynajmniej technologia z filmu sci-fi. Źródła mówią o holografii jako o udoskonalonej fotografii, technologii foto-optycznej, która umożliwia otrzymanie obrazu trójwymiarowego pod wpływem promieni laserowych. Jak to się ma do branży etykiet samoprzylepnych? Otóż odpowiednie technologie pozwalają wydrukować naklejkę 3D na powierzchni dwuwymiarowej w celu uzyskania takiego efektu, jak w optyce.
Hologramy powstają z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, wykorzystując tzw. master hologram, jako wzorzec do duplikacji. Naklejka powstaje na płaskiej szklanej płytce, uprzednio potraktowanej tlenkiem żelaza, oraz pokrytej emulsją światłoczułą (fotorezystem). Następnie efekt trójwymiarowy uzyskiwany jest poprzez naświetlenie całości wiązką lasera rubinowego, helowo-neonowego lub jonowym laserem argonowo-kryptonowym.

Zastosowanie etykiet hologramowych:

etykiety gwarancyjne
plomby do sprzętu elektronicznego
dokumenty autentykacyjne
karty płatnicze i podarunkowe


 

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.