Etykietowanie butelek

Nalepki24.pl Promocje Nowości
Poprzedni
produkt
Kolejny
produkt

Etykietowanie butelek

Każdy produkt spożywczy sprzedawany klientowi powinien być odpowiednio oznaczony. W przypadku oznaczeń na produktach spozywczych znajdujących się w butelkach najważniejsza jest etykieta z przyciągającym wzrok oznaczeniem, kolorem lub nazwą oraz przekazem jaka jest jej zawartość.

Wydrukuj ofertę

Etykiety na butelki – wyjątkowe wymagania

Podobnie jak przy większości starannych i innowacyjnych działaniach produkcyjnych, wybór etykiety produktowej to złożone zadanie. Konsumenci posiadają jedynie ograniczoną percepcję tego, jak etykietowanie przedmiotu, który mają nabyć, wpływa na całość doświadczenia zakupowego. Co więcej, wybór naklejki lub nalepki na produkt jest częścią szerokiego łańcucha powiązań – od powstania produktu, przez jego logistykę, po bezpieczeństwo użytkowania. Świadomy konsument, z kolei, wprawnym okiem zauważy jeśli etykieta na szklanej butelce, będzie odstawać jakością od opakowania samego produktu.

Warunki etykietowania butelek

Myśląc o produktach butelkowanych na myśl przychodzi nam szkło lub tworzywo sztuczne. Chcielibyśmy się dzisiaj skupić na szklanych butelkach, których proces wytwarzania może być manualny lub – już dziś w większości – zautomatyzowany. Dla procesu etykietowania niejako zbawienne jest to, iż butelki są standaryzowane, mają fabryczne wymiary i są pozbawione nieregularności. W tym segmencie opakowań znajdziemy wina, piwo, wódki i likiery, przyprawy kuchenne (oleje, octy, sosy), jak również produkty apteczne.

Technolodzy produktów mogą korzystać z arkuszy etykiet, naklejek przyciętych na wymiar lub roli. W przypadku butelek niewątpliwie największy pożytek przynoszą tu etykiety na roli . Są one polecane dla większych partii produktów (np. 2000 butelek wina, 5000 słoików miodu), a rolowanie może być dostosowane zarówno do aplikacji ręcznej, jak i maszynowego etykietowania.

Etykietowanie butelek według produktu

WINO

Wyroby winiarskie uważane są za produkt z tzw. „wyższej półki”, choć oczywiście i wśród tych wyrobów występuje dywersyfikacja. Nie mniej jednak dobry trunek wymaga etykiety przeważnie robionej na zamówienie. Profesjonalne drukarnie etykiet niejednokrotnie muszą się zmierzyć z wyszukanym projektem graficznym. Producenci win mogą wymagać etykiety tłoczonej, przyciętej na wymiar – owalnej, w kształcie diamentu, eleganckiego prostokątu. Jednak ze względu na szanowaną i mierzoną w setkach lat tradycję winiarską wielu państw, spotykamy się zazwyczaj z solidnym modelem współpracy, wymogiem powtarzalności i zawsze wysokiej jakości etykiet.

Etykiety na wino z pewnością powinny być wykonane na medium najwyższej klasy i najlepszy spoiwie. Nasi poligrafowie poleciliby wybór papieru o wykończeniu matowym lub półmatowym. Przy projekcie hi-end, jesteśmy w stanie wykonać naklejkę na butelkę wina z ekskluzywnym wzorem. Zaletą współpracy drukarni poligraficznych z przemysłem winiarskim, jest możliwość pracy przy krótkich, limitowanych seriach – jak i przy zamówieniach hurtowych.

OLEJ/MIÓD

Produkty spożywcze butelkowane w szkle, a zawierające wyroby żywieniowe o określonej trwałości i wrażliwości na warunki zewnętrzne – polecamy opatrzyć etykietą odporną na promienie UV. W przypadku tego segmentu produktów, niezwykle efektownie, z punktu widzenia marketingowego, sprawdzają się owalne etykiety samoprzylepne. Ze względu zaś, na naturę oleju lub miodu, etykietę papierową powinno się zastąpić np. polipropylenową, która uchroni przed zamoczeniem i utratą czytelności nalepki. Drukarnie poligraficzne spotykają się ze zleceniami, według których etykieta na butelkę musi mieć odpowiednie tarcie, aby produkt spożywczy nie wyślizgiwał się z dłoni.

Naklejka produktowa z portfolio naszej drukarni zapewni umieszczenie na asortymencie spożywczym wszelkich niezbędnych informacji, np. data przydatności do spożycia, alergeny, przetłumaczony skład.

WÓDKA/PIWO

W przypadku napojów wysokoprocentowych, moda i style butelek oraz ich etykietowania są niemal tak częste, jak sezony haute couture. W przypadku etykiety na wódkę, whisky lub likier – kluczowa jest elegancja, element tłoczony lub złocony nadający cech prestiżu. Wódka nie wymaga folii odpornej na promienie UV tak bardzo, jak etykiety wytrzymującej chłodzenie. Browarnictwo natomiast nakłada na drukarnie etykiet bardzo specyficzny warunek. Etykieta na piwo nie mogę nasiąkać i być ścieralna. Dla tych butelek etykiety powinny zostać wykonane na folii PP, PET lub na folii aluminiowej. W dobie browarów rzemieślniczych typu IPA, producenci naklejek otrzymują dodatkowe wyzwanie, gdyż często producenci życzą sobie papierowych, rustykalnych nalepek – co nie idzie w parze z trwałością.

Nie zapomnijmy, w przypadku etykiety na butelkę szklaną z alkoholem – o podaniu zawartości etanolu w produkcie.

 

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.