Bezpłatny projekt tabliczki znamionowej na piec

Nalepki24.pl Promocje Nowości
Poprzedni
produkt
Kolejny
produkt

Bezpłatny projekt tabliczki znamionowej na piec

Bezpłatny projekt tabliczki znamionowej na piec.

Producent: Drukarnia

Nr katalogowy: n1207

Wydrukuj ofertę

Projekty zostały zapisane w następujących formatach plików:
Adobe Illustrator *.ai, *.eps, *.pdf
CorelDraw *.cdr
Inkscape *.svg

Przygotowując własny projekt nalepki prosimy o zachowanie odstępu ważnych elementów projektu od krawędzi.
Wystarczy 1mm.

Jeśli projekt nalepki zakłada nadruk do krawędzi (np. tło) to należy wyciągnąć kolor tła na spad.
Spad 2mm z każdej strony nalepki.

 

Tabliczka znamionowa na piecu, jako element nieodłącznie związany z każdym urządzeniem użytkowanym w życiu codziennym, pełni niezwykle ważną funkcję informacyjną i jest kluczowym źródłem danych dla użytkownika. Informacje, jakie powinny się na niej znaleźć, umożliwiają właściwe użytkowanie, konserwację oraz zapewniają bezpieczeństwo. W związku z tym, niezwykle ważne jest, aby dane zawarte na tabliczce znamionowej były kompletne, precyzyjne i zgodne z obowiązującymi normami.

Pierwszym i podstawowym elementem powinna być nazwa producenta oraz jego adres lub inne dane kontaktowe. Pozwala to użytkownikowi na łatwy kontakt w przypadku konieczności naprawy, konserwacji czy też uzyskania dodatkowych informacji dotyczących pieca. Kolejnym niezbędnym elementem jest model i typ urządzenia, ponieważ te dane pozwalają na jednoznaczną identyfikację pieca. W przypadku potrzeby zakupu części zamiennych lub akcesoriów, informacje te są absolutnie niezbędne.

Następnie, niezwykle istotne jest umieszczenie na tabliczce znamionowej informacji dotyczących kluczowych parametrów technicznych, takich jak nominalna moc cieplna wyrażona w kW, co jest niezbędne do oceny adekwatności mocy pieca do potrzeb domowych i efektywności jego działania. Ponadto, ważne są dane odnoszące się do napięcia i rodzaju zasilania (w przypadku pieców elektrycznych) oraz ciśnienia nominalnego i typu gazu (dla pieców gazowych), co ma bezpośredni wpływ na instalację i bezpieczeństwo użytkowania.

Kolejnym elementem, który powinien znaleźć się na tabliczce, jest numer seryjny urządzenia. Jest to szczególnie ważne zarówno dla identyfikacji produktu przez serwis, jak i w przypadku ewentualnych odwołań do producenta związanych z gwarancją lub niezgodnością towaru z umową. Numer seryjny umożliwia również śledzenie historii pojedynczego egzemplarza urządzenia.

Informacja o roku produkcji pozwala na określenie wieku pieca, co ma bezpośredni wpływ na możliwości serwisowe, dostępność części zamiennych, a czasami także na okres gwarancji. Również danych dotyczących norm bezpieczeństwa i certyfikatów (np. CE), które potwierdzają, że wyprodukowane urządzenie zostało przetestowane pod kątem zgodności z obowiązującymi unijnymi lub międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa.

Dokładne wymiary pieca oraz jego maksymalne obciążenie są istotne z punktu widzenia instalacji urządzenia, planowania przestrzeni oraz zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Podsumowując, kompleksowość i precyzja informacji zawartych na tabliczce znamionowej mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa, efektywności oraz długotrwałości eksploatacji pieca. Zaniedbanie któregokolwiek z tych elementów może prowadzić do problemów technicznych, a w skrajnych przypadkach nawet do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego tak ważna jest świadomość konieczności posiadania tych danych przez każdego użytkownika.

Te bezpłatne pliki z projektem tabliczki znamionowej na piec nie mogą być przedmiotem sprzedaży w jakiejkolwiek formie.

Makiety projektów:

tabliczka7.ai Pobierz makietę projektu
tabliczka7.cdr Pobierz makietę projektu
tabliczka7.eps Pobierz makietę projektu
tabliczka7.pdf Pobierz makietę projektu
tabliczka7.svg Pobierz makietę projektu

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.